Adana’da Dogalgaz bulundu « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Adana’da Dogalgaz bulundu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Adana’nın Yüreğir ilçesinde Dogalgaz bulundu. İlki 5 nisan 2016 da TPAO yetkililerinin çalışmaları dogrultusunda İncirlik mevkisindeki tarlada dogalgaz bulunmuştu.İncirlik mevkisinin karşı sındakı Yüreğir ilçesındede dogalgaz bulunduğu bilgisi verildi.Tarla ortasında havaya doğru alev çıktığını gören vatandaşlar, polis ve itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ve polis, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesine […]

Adana’da Dogalgaz bulundu
25 Nisan 2016 - 16:15 'de eklendi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Adana’nın Yüreğir ilçesinde Dogalgaz bulundu.

İlki 5 nisan 2016 da TPAO yetkililerinin çalışmaları dogrultusunda İncirlik mevkisindeki tarlada dogalgaz bulunmuştu.İncirlik mevkisinin karşı sındakı Yüreğir ilçesındede dogalgaz bulunduğu bilgisi verildi.Tarla ortasında havaya doğru alev çıktığını gören vatandaşlar, polis ve itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ve polis, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesine giden doğalgaz boru hattında yangın çıkma ihtimaline karşılık harekete geçti. Ancak olay yerinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının bir yıl önce yangın çıkan yerde doğalgaz çalışması başlattığı öğrenildi.
,
Yapılan sondaj Çalışmalarında Yüreğir ilçesinde bulunan dogalgazın doğalgazın kontrollü bir şekilde hava ile buluşmasıyla yerden metrelerce yükseğe alevler yükseldigi belirtildi. Yaklasık iki yıldır TPAO’nun Adana Sarıçam ve yüreğir ilçesinde iki mevkidede dogalgaza rastladıgı , atılan sondajlarla dogalgazın yeterli olup olmadıgının çalışmalarına başlanıldığı belirtildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER