Çin Apple’a yasak koydu « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Çin Apple’a yasak koydu

Teknoloji devi Apple, bütün olumsuz koşullara rağmen Çin’deki varlığını sürdürmeye devam ediyor. Çin hükümetinin  Basın, Yayıncılık, Radyo, Film ve Televizyon alanlarında sıkı denetim ve yönetiminde bulunsa da , Cupertinolu firmanın iBooks Store ve iTunes Movies hizmetleri ülkede yasanlanmıştır.Ama yinede Apple Çin’de önemli başarılar kazanmaya devam ediyor. Apple’ın akıllı telefon satışlarında dünya genelinde bir yavaşlama görülse […]

Çin  Apple’a yasak koydu
25 Nisan 2016 - 19:34 'de eklendi

Teknoloji devi Apple, bütün olumsuz koşullara rağmen Çin’deki varlığını sürdürmeye devam ediyor. Çin hükümetinin  Basın, Yayıncılık, Radyo, Film ve Televizyon alanlarında sıkı denetim ve yönetiminde bulunsa da , Cupertinolu firmanın iBooks Store ve iTunes Movies hizmetleri ülkede yasanlanmıştır.Ama yinede Apple Çin’de önemli başarılar kazanmaya devam ediyor.

Apple’ın akıllı telefon satışlarında dünya genelinde bir yavaşlama görülse de, Çin ‘de firmanın diger ülkelere göre en hızlı büyüdüğü pazarlardan biri oldugu görülüyor. Öyle ki,şuanda Çin ABD’nin ardından Apple’ın en büyük geliri elde ettiği ikinci pazar konumunda.

Apple yapılan açıklamaya göre;Çalışmalarının devam ettigini ülkede şu an iBooks Store ve iTunes üzerinden yasaklı olan kitap ve filimlerin en kısa zamanda yeniden ulaşılabilir hale gelecegini söyledi. Bir diger açıklamaya göre ; Apple’a uygulanan yasakların Çinli firmalara ayrıcalık tanınması için uygulandıgını düşündükleri açıklamasında bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER