Özgecan Aslan’ın Katilini Öldürenlere Müebbet Hapis istendi « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Özgecan Aslan’ın Katilini Öldürenlere Müebbet Hapis istendi

ge Aslanın katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken cezaevinde silahlı saldırıya uğramıştı.Ahmet Suphi Altındöken, tedavi altına alındığı hastanede ölmüş, silahlı saldırıda Necmettin Altındöken ağır yaralanmıştı. Özgecan Aslan’ı katleden Suphi Altındöken’in cenazesi, annesine teslim edilmişti hiç bir mezarlık ve kimse kabul edilmediği için cenaze Adana Devlet Hastanesi’nin morgunda bekletildikten günler sonra gizlice gömüldü. […]

Özgecan Aslan’ın  Katilini Öldürenlere Müebbet Hapis istendi
01 Haziran 2016 - 21:05 'de eklendi

ge Aslanın katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken cezaevinde silahlı saldırıya uğramıştı.Ahmet Suphi Altındöken, tedavi altına alındığı hastanede ölmüş, silahlı saldırıda Necmettin Altındöken ağır yaralanmıştı.

Özgecan Aslan’ı katleden Suphi Altındöken’in cenazesi, annesine teslim edilmişti hiç bir mezarlık ve kimse kabul edilmediği için cenaze Adana Devlet Hastanesi’nin morgunda bekletildikten günler sonra gizlice gömüldü.
Silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada tutuklu bulunan yedi sanık hakkında dava açıldı.Tutuklu altı sanık için açılan davada müebbet hapis cezası istenildi.
Görülen davayla ilgili yayın yasağı kararı da getirildi. Savcı Tutuksuz yargılanan diğer sanık Serhat Akkoca için ise 5 yıl hapis ve 10 milyon lira para cezası istedi.
Sanıkların yargılanmasına dava 18 Temmuz’da başlayacak.

Geçen yıl Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan minibüs şöforu Ahmet Suphi Altındöken tarafından cinsel saldırıya mağruz kalmış ve vahşi şekilde öldürülmüştü.Yardım eden babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.Tecavüz ve diğer suçlardan da Fatih Gökçe’ye 24 yıl, Ahmet Suphi Altındöken’e 27, hapis cezası verilmişti.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER