Pehlivan elektrak Avrupa Turuna son sürat devam ediyor « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Pehlivan elektrak Avrupa Turuna son sürat devam ediyor

Trakya Üniversitesi öğrencilerinin tasarladığı elektrikli araç ‘pehlivan elektrak’ tanıtımında Balkan ülkeleri turunda Bulgaristan’ın ardından Makedonya ve Bosna-Hersek’te görücüye çıktı. Pehlivan elektrak’ı tasarlayan ögrenciler araç ile kampüs içerisinde tur attı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti de direksiyona geçerek Pehlivan ile bir deneme turu yaptı. Ekip daha sonra Makedon basınının sorularını yanıtladı. Tanıtım sonunda Rektör, Rektör […]

Pehlivan elektrak Avrupa Turuna son sürat devam ediyor
25 Nisan 2016 - 22:00 'de eklendi

Trakya Üniversitesi öğrencilerinin tasarladığı elektrikli araç ‘pehlivan elektrak’ tanıtımında Balkan ülkeleri turunda Bulgaristan’ın ardından Makedonya ve Bosna-Hersek’te görücüye çıktı.

Pehlivan elektrak’ı tasarlayan ögrenciler araç ile kampüs içerisinde tur attı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti de direksiyona geçerek Pehlivan ile bir deneme turu yaptı. Ekip daha sonra Makedon basınının sorularını yanıtladı. Tanıtım sonunda Rektör, Rektör Yardımcıları ve Mühendislik Fakültesi Dekanına bir sunum gerçekleştirilerek ve Trakya Üniversitesi ile Tetova Devlet Üniversitesi arasında ortak projeler yapılması kararı verildi.
Makedonya Kalkandelen’de olan Tetova Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte araçta kullanılan karbon direksiyonun bir örneğini üniversite rektörüne hediye olarak verildi.

Pehlivan elektrak aracı Saraybosna’da ise Başçarşı’da görücüye çıktı. Saraybosna Türkiye Büyükelçisi Cihad Erginay ile bir araya gelen ekipleri araçla ilgili demeçte bulundu. Görüşmede Yrd. Doç. Dr. Nilhan Ürkmez Taşkın, araçta kullanılan karbon direksiyonun bir örneğini büyükelçi Erginay’a hediye olarak verdi. Cihan Erginay araç ile Başçarşı’da bir deneme sürüşü yaparak aracı test etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER