Rize’nin Ardeşen ilçesinde Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyon ! « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyon !

Yakalanan ve veri tabanına yüklenen her hangi bir tabanca modelinin bire bir imal edilmesine olanak sağlayan 1 milyon lira değerindeki bilgisayarlı CNC makinesine ait hard disk incelenmek üzere El konuldu. Ankara Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderildi. Olayla ilgili ev sahibi N.V. tutuklanarak Adliye’ye sevk edildi.. Rize İl Jandarma Komutanlığına mensup güvenlik görevlileri Deniz Mahallesi’nde N.V.’ye ait […]

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyon !
27 Nisan 2016 - 19:48 'de eklendi

Yakalanan ve veri tabanına yüklenen her hangi bir tabanca modelinin bire bir imal edilmesine olanak sağlayan 1 milyon lira değerindeki bilgisayarlı CNC makinesine ait hard disk incelenmek üzere El konuldu. Ankara Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderildi. Olayla ilgili ev sahibi N.V. tutuklanarak Adliye’ye sevk edildi..
Rize İl Jandarma Komutanlığına mensup güvenlik görevlileri Deniz Mahallesi’nde N.V.’ye ait bir binanın 2’nci katındaki eve baskın yapıldı.
Evde ve binanın bodrum katında yapılan aramada, 3 eksenli bilgisayarlı CNC makinesi, 6 tabanca gövdesi ve tabanca kabzası, 10 tabanca gövdesi imali için işlenmiş madde, sütunlu tezgâh üstü matkap, tezgâh üstü taşlama makinesi, 200 litre sanayi tipi kompresör, 2 güç kaynağı ile silah yapımında kullanılan 160’dan fazla alet ele geçirildi. Atölye ve çevresinin olası baskınlara karşı 24 saat güvenlik kameraları ile gözetlendiği belirlendi.

RİZE’nin Ardeşen İlçesi’nde kaçak silah imalatı yapıldığına dair baskın düzenlenen bir evde,tabanca yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ile birlikte bölgedeki operasyonlarda ilk kez veri tabanına yüklenen her hangi bir tabanca modelinin bire bir imal edilmesine olanak sağlayan bilgisayarlı CNC makinesi yakalandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER