Rusya’dan Türkiye’ye bir şok daha « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Rusya’dan Türkiye’ye bir şok daha

Sputnik’den alınan bilgilere göre Rusya en son aynı gerekçeyle 15.9 ton patlıcanı iade etmiş ve Türkiye’den patlıcan alımına da bugünden itibaren yasaklanma kararı almıştı. Interfaks ajansı haberine göre Rosselhoznadzor’dan bir yetkilinin açıklamasına göre, “Gelencik limanına Türkiye’den getirilen 14 tondan fazla Iceberg marulunda bir tür tarım zararlısı olan Kaliforniya çiçek tripslerine (Frankliniella occidentalis) rastlandı. Rusya’ya sokulması […]

Rusya’dan Türkiye’ye bir şok daha
25 Nisan 2016 - 18:56 'de eklendi

Sputnik’den alınan bilgilere göre Rusya en son aynı gerekçeyle 15.9 ton patlıcanı iade etmiş ve Türkiye’den patlıcan alımına da bugünden itibaren yasaklanma kararı almıştı.
Interfaks ajansı haberine göre Rosselhoznadzor’dan bir yetkilinin açıklamasına göre, “Gelencik limanına Türkiye’den getirilen 14 tondan fazla Iceberg marulunda bir tür tarım zararlısı olan Kaliforniya çiçek tripslerine (Frankliniella occidentalis) rastlandı. Rusya’ya sokulması engellenen marullar üretici firmaya iade edilmek üzere Türkiye’ye yollandı.
Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor), Türkiye’den getirilen 14 ton marulu gerekli sağlık koşullarını taşımadığı sebebi ile üreticiye geri yolladı.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER