Sigara Kul Hakkı’dır ! Diyanet’ten şok açıklama. « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Sigara Kul Hakkı’dır ! Diyanet’ten şok açıklama.

Diyanetten yeni bir açıklama geldi: Sigara kul Hakkıdır Diyanet;sigara içenleri üzecek bir açıklamada bulundu.Diyanet’e göre; içtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa günaha giriyorsunuz o kişiden helallik almanız gerekiyor. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Canbulat’a Sigara kul hakkına girer mi? sorulunca ; Bir kimsenin Kendi vucuduna zarar vermeye hakkı yok.Cenabı Allah bedeni emanet […]

Sigara Kul Hakkı’dır ! Diyanet’ten şok açıklama.
25 Nisan 2016 - 17:28 'de eklendi

Diyanetten yeni bir açıklama geldi: Sigara kul Hakkıdır

Diyanet;sigara içenleri üzecek bir açıklamada bulundu.Diyanet’e göre; içtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa günaha giriyorsunuz o kişiden helallik almanız gerekiyor.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Canbulat’a Sigara kul hakkına girer mi? sorulunca ; Bir kimsenin Kendi vucuduna zarar vermeye hakkı yok.Cenabı Allah bedeni emanet olarak vermiştir.Sigara içip çevredekilere zarar vermek kul hakkıdır.”Binlerce kişinin yanında sigara içen birini düşünün, o kişi bu insanlarla tek tek helalleşmeli. Çünkü dumanıyla onlara zarar vermiş oluyor” dedi.

Canbulat, “Ben sigara içerek kendime zarar verdiğim için tövbe istiğfar etmeliyim ama siz zarar veriyorsam ikinci bir boyut ortaya çıkıyor. Bu da kul hakkına girer. Bu durumda ben ahirette sorumlu olurum. Mutlaka sizinle helalleşmem gerekiyor” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER