Türkiye’nin Turizm Gelirleri Yüzde 16.5 Azaldı « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Türkiye’nin Turizm Gelirleri Yüzde 16.5 Azaldı

Türkiye’de turizm ilk çeyrekte üzüldü. Turist sayısındaki gerilemeye bağlı olarak gelirlerde de azalma görüldü. Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,5 azaldı ve  4 milyar 66 milyon dolara geriledi. .Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ilk çeyrek Turizm Gelirleri İstatistikleri’ni paylaştı. Turizm gelirinin (cep telefonu dolaşım ve marina hizmet harcamaları hariç) yüzde 71,3’ü yabancı ziyaretçilerden, yüzde 28,7’si […]

Türkiye’nin Turizm Gelirleri Yüzde 16.5 Azaldı
29 Nisan 2016 - 13:09 'de eklendi

Türkiye’de turizm ilk çeyrekte üzüldü. Turist sayısındaki gerilemeye bağlı olarak gelirlerde de azalma görüldü. Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,5 azaldı ve  4 milyar 66 milyon dolara geriledi.
.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ilk çeyrek Turizm Gelirleri İstatistikleri’ni paylaştı.

Turizm gelirinin (cep telefonu dolaşım ve marina hizmet harcamaları hariç) yüzde 71,3’ü yabancı ziyaretçilerden, yüzde 28,7’si ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi. ilk çeyrekte yapılan harcamaların 3,7 milyar milyar dolarlık kısmını kişisel harcamalar, 321,6 milyon dolarını ise paket turlar oluşturdu.

Yurt dışını ziyaret eden vatandaşlar 2015 yılı ilk çeyreğine göre yüzde 2,1 azaldı. Bu çeyrekte yurt dışını ziyaret eden vatandaş sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2,1 azalarak 1 milyon 825 bin 187 kişi oldu. Bunların kişi başı ortalama harcaması 842 dolar olarak görüldü.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER