Tütün Ürünlerinin İnsanlara olumsuz Etkileri « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Tütün Ürünlerinin İnsanlara olumsuz Etkileri

Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları Sigara kullanımı hem beden organlarımız açısından hemde mali yönden insanları zor durumda bırakmaktadır.Sigara kullanıma bağlı olarak İleri ki zamanda Çok ciddi rahatsızlıklara neden olur.Sigara Dumanında 4000 fazla kimyasal madde bulunmaktadır.Sigara dumanı Mide , Akciğer ,Kalp, böbrek ve Gözlere Çok ciddi zararlar vermektedir. Dünya Genelinde Sigara İçen  her On kişiden biri […]

Tütün Ürünlerinin İnsanlara olumsuz Etkileri
28 Nisan 2016 - 16:42 'de eklendi

Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları

Sigara kullanımı hem beden organlarımız açısından hemde mali yönden insanları zor durumda bırakmaktadır.Sigara kullanıma bağlı olarak İleri ki zamanda Çok ciddi rahatsızlıklara neden olur.Sigara Dumanında 4000 fazla kimyasal madde bulunmaktadır.Sigara dumanı Mide , Akciğer ,Kalp, böbrek ve Gözlere Çok ciddi zararlar vermektedir.

Dünya Genelinde Sigara İçen  her On kişiden biri  hayatını kaybediyor. Sigara insanlarda sağlık sorunlarının  yanında ekonomik ve sosyal  olarak da zarar veriyor. Dünyada yoksul aileler bile paralarının büyük bir kısmını  sigara ‘ya vererek harcıyorlar..Kendi canlarına  ve paralarına yazık ediyorlar. Dünyada en çok tüketilen tütün ürünü sigaradir. Kendilerini ve çevresindekileri pasif içici yaparak onlarında canlarını hiç e sayıyorlar.

Sigara içenlerde ani ölüm, içmeyenlere oranla 10 kat fazladır.Günde 1 paket sigara içenlerin vücudunda 20 yılda 7 kg. is ve katran birikimi olmaktadır.
Tütün Ürünleri dünyada her yıl Milyonlarca İnsanın Ölümüne Neden Olmaktadır.   Sigara içen kadınlarda kısırlık İçmeyenlere Göre 10 kat fazladır.

Sigarayı bırakın Çevreniz ve  sağlığınız için Geç kalmayın !

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER