Uluslararası Uzay İstasyonu’da bir ilk yaşandı ! « Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com
Haber – Son Dakika Haberler – En Son Gazete Haberler – Haberova.com

Uluslararası Uzay İstasyonu’da bir ilk yaşandı !

Britanyalı astronot Tim Peake, daha önce yaptıgı açıklamayla Londra Maratonuna Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (International Space Station – ISS) katılmayı istedigini söylemişti ve bu sözünü tuttu. Britanyalı Astronot, 24 Nisan tarihinde Londra Maratonu ile aynı anda uzayda 42km koşarak, uzayda bir maraton da koşan ilk kişi oldu. Koşu yu gerçekleştirirken  özel ayarlamalar  da yaptı. Peake, uzay […]

Uluslararası Uzay İstasyonu’da bir ilk yaşandı !
25 Nisan 2016 - 19:15 'de eklendi

Britanyalı astronot Tim Peake, daha önce yaptıgı açıklamayla Londra Maratonuna Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (International Space Station – ISS) katılmayı istedigini söylemişti ve bu sözünü tuttu.

Britanyalı Astronot, 24 Nisan tarihinde Londra Maratonu ile aynı anda uzayda 42km koşarak, uzayda bir maraton da koşan ilk kişi oldu. Koşu yu gerçekleştirirken  özel ayarlamalar  da yaptı. Peake, uzay istasyonun da bir İpad aracılığı ile o anda koşuyor olması gereken Londra yollarını gördü ve olmayan yer çekimini nötrlemek için de koşu bandına bağlanması gerekiyordu.

Peake’in herhangi bir hız rekoru kırmadı. Maratonu 3 saat 35 dakikada bitiren Peake, birinci Eliud Kipchoge’nin 2 saat 3 dakikalık koşusuna göre oldukça yavaş koşuyordu. Peake, Dünya üzerindeki en iyi hızı olduğunu söylediği 3 saat 18 dakikadan da yavaş koşmuştu.

Ancak Peake’in bu durumdan çok rahatsız olduğunu söylenemez.Astronot ISS koşusunda ne olursa olsun problemlerle karşılaşmış olsada tarihe bu başarısı ile geçtiği için mutlu oldugunu söyledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
loading...
İLGİLİ HABERLER